Organizator:

Zakup mieszkania w czasie pandemii. Magdalena Hojniak, KRN media

10:30 - 11:20
Strefa zakupu i finansów
Jak przygotować się do zakupu mieszkania? Jak znaleźć nieruchomość najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając inwestycję, by w przyszłości nadal była atrakcyjna? Jak wynegocjować satysfakcjonujące nas warunki? Który ze stanów wykończenia mieszkania jest najkorzystniejszy? Magdalena Hojniak Redaktor portalu KRN.pl i dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości”, należących do grupy medialnej KRN Media. Zajmuje się tematyką rynku nieruchomości.

Trendy kuchenne. Magdalena Krótki, IKEA

11:30 - 12:20
Strefa zakupu i finansów
W trakcie prelekcji opowiemy o tym na co zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania kuchni, od czego zacząć i jakich błędów unikać. Powiemy także o tym jak się mają poszczególne wymiary w kuchni do ergonomii człowieka i jak kuchnię METOD dostosować do naszych warunków mieszkaniowych.

Kredyt hipoteczny bez tajemnic – który kredyt wybrać, który bank jest najlepszy? Mirosław Pieróg, Konsult

12:30 - 13:20
Strefa zakupu i finansów
Co wpływa na wysokość raty, ile kosztuje kredyt, jakie raty wybrać. Jakie ubezpieczenia są konieczne, a bez jakich można się obejść. Jak dodanie do kwoty kredytu środków na wykończenie mieszkania wpływa na sumę, którą płacimy na końcu. Czy warto spłacić wcześniej (i w jakim banku). Wszystko, co powinien wiedzieć kredytobiorca, zanim podpisze umowę. Mirosław Pieróg. Od 14 lat związany z finansowaniem rynku nieruchomość. Absolwent wydziału Finanse i Bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Fakty i mity o wynajmowaniu mieszkań. Krzysztof Madej, Stowarzyszenie "Mieszkanicznik"

13:30 - 14:20
Strefa zakupu i finansów
Mieszkanie jest cennym dobrem i powierzenie go osobie z ogłoszenia jest często wielkim wyzwaniem. Wzięcie odpowiedzialności za cudzą, kosztowną własność też z reguły nie jest proste. Co zatem powinna zawierać dobra umowa najmu i jak określić zobowiązania obu stron, żeby zabezpieczyć ich interesy i komfortowo wynajmować, oraz w spokojniej i przyjaznej atmosferze zakończyć współpracę? Zapraszamy właścicieli i najemców na rzeczową prelekcję, wzbogaconą o wskazówki dotyczące dobrych praktyk w najmie

Jak wziąć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w dobie pandemii COVID-19. Mikołaj Idziaszczyk, Phinance S.A.

14:30 - 15:20
STREFA ZAKUPU I FINANSÓW
Tematem wykładu będzie 15 najważniejszych kosztów w kredycie hipotecznym.

21 technicznych wskazówek przed zakupem mieszkania. Insp. Bud.Karolina Malicka. W szpilkach na budowie

15:30 - 16:20
Strefa zakupu i finansów
Podczas prelekcji zostaną wyjaśnione dylematy techniczne będące wyzwaniem dla osoby kupującej swoje pierwsze mieszkanie. Po tym wystąpieniu rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości czy wybrać nieruchomość z wentylacją mechaniczna czy grawitacyjna, oknami dwu czy trzyszybowymi. Zostaną poruszone również tematy akustyki oraz wiele innych aspektów pozwalających na podjęcie właściwej decyzji zakupowej, która niejednokrotnie jest decyzją na lata. Zapraszamy po cenną wiedzę!