Organizator:

Prelegenci

mecenas Rafał Kus

Strefa Zakupu i Finansów Niedziela: 12:30-13:20

mecenas Rafał Kus

Strefa Zakupu i Finansów Niedziela: 12:30-13:20
Jak najlepiej kupić mieszkanie od dewelopera? Porady prawne.
Zastępca dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Prawnik, manager, PR-owiec, wykładowca akademicki, wieloletni pracownik administracji samorządowej i rządowej. Pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Starostwie Powiatowym w Pile, Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Sprawiedliwości. Interesuje się zagadnieniami z zakresu prawa nieruchomości oraz prawa budowlanego. Każdego dnia stara się przekonywać, że w zdecydowanej większości branża deweloperska składa się z uczciwych, rzetelnych i wiarygodnych przedsiębiorców.

Insp. Bud. Karolina Malicka

Strefa zakupu i finansów SOBOTA 15:30-16:20; NIEDZIELA: 11:30-12:20

Insp. Bud. Karolina Malicka

Strefa zakupu i finansów SOBOTA 15:30-16:20; NIEDZIELA: 11:30-12:20
Jak wykonać profesjonalny odbiór mieszkania?
Inspektor Budowlany, w branży od 10 lat, znana jako „jednostka miary budowlanej” ze względu na jej 150 cm wzrostu. Pomaga klientom podczas odbioru technicznego mieszkania od dewelopera lub przy sprawdzeniu technicznym nieruchomości przed zakupem z rynku wtórnego, skupiając się na lokalizowaniu wad ukrytych. Na koncie ma sprawdzone ponad 2000 domów i mieszkań, znana pod marką W szpilach na budowie.

Mirosław Pieróg

STREFA ZAKUPU I FINANSÓW: SOBOTA 12:30-13:20; NIEDZIELA: 13:30-14:20

Mirosław Pieróg

STREFA ZAKUPU I FINANSÓW: SOBOTA 12:30-13:20; NIEDZIELA: 13:30-14:20
Kredyty hipoteczny bez tajemnic – który kredyt wybrać, który bank jest najlepszy?
Właściciel firmy Doradztwo Finansowo Gospodarcze Konsult. Od 12 lat związany z finasowaniem rynku nieruchomości – początkowo jako szef działu finansów w firmach deweloperskich, następnie jako właściciel firmy doradczej specjalizującej się doradztwem finansowym dla osób chcących kupić mieszkanie, wybudować dom, oraz doradztwem dla deweloperów zainteresowanych uzyskaniem finansowania na realizację inwestycji deweloperskich. Absolwent wydziału Finanse i Bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Magdalena Hojniak

STREFA ZAKUPU I FINANSÓW SOBOTA: 10:30-11:20

Magdalena Hojniak

STREFA ZAKUPU I FINANSÓW SOBOTA: 10:30-11:20
Zakup mieszkania w czasie pandemii.
Redaktor portalu KRN.pl i dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości”, należących do grupy medialnej KRN Media. Zajmuje się tematyką rynku nieruchomości, a w szczególności zagadnieniami związanymi z zakupem mieszkania oraz dotyczącymi rządowych programów mieszkaniowych.

Mikołaj Idziaszczyk

Strefa Zakupu i Finansów Sobota: 14:30-15:20

Mikołaj Idziaszczyk

Strefa Zakupu i Finansów Sobota: 14:30-15:20
Jak wziąć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w dobie pandemii COVID-19.
Mikołaj pracuje w firmie Phinance od 2016 roku. Przez te lata systematycznie rozwinął swoje umiejętności w zakresie doradzania klientowi indywidualnemu w doborze dopasowanych i spersonalizowanych umów finansowych. Specjalizacją Mikołaja jest analiza obecnych umów finansowych a następnie ich optymalizacji. Oprócz tego Mikołaj zajmuje się przeprowadzeniem klientów przez cały proces zakupu nieruchomości wliczając w to kredyt hipoteczny, plan jego wcześniejszej spłaty, polisę na życie czy też ubezpieczenie nieruchomości. Wszystko to, by klient mógł zaoszczędzić zarówno cenny czas jak i pieniądze. Prywatnie interesuje się formułą pierwszą a w wolnym czasie nurkuje. Śmiało można też powiedzieć o nim kinomaniak. „Lepiej jest godzinę pomyśleć o swoich pieniądzach, niż tydzień na nie pracować.”

Magdalena Krótki

STREFA ZAKUPU I FINANSÓW: SOBOTA 11:30-12:20;

Magdalena Krótki

STREFA ZAKUPU I FINANSÓW: SOBOTA 11:30-12:20;
Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię?
Projektant wnętrz i dekorator w IKEA. Dzięki osobom takim jak Pani Magda klienci mogą przyjść do krakowskiego sklepu i znaleźć coś co ich zainspiruje do zmian. Przygotowuje i projektuje aranżacje w sklepie, ale także miejsca w których spędzają czas klienci kiedy nie robią zakupów, takie jak restauracja czy dział obsługi klienta. W pracy nauczyła się, że otoczenie, w którym przebywamy można zmienić nie tylko przez gruntowny remont. Można osiągnąć bardzo dużo działając także prostymi środkami - zmieniając kolorystykę, dobierając dodatki o innym charakterze, poprawiając oświetlenie. Oczywiście do zmian trzeba się przygotować i wszystko przemyśleć. W duchu szwedzkiego myślenia o projektowaniu najważniejsze są ergonomia i funkcjonalność. Sklep IKEA w Krakowie pokazuje wnętrza dopasowane do potrzeb ludzi, którzy w nich mieszkają a Pani Magda stara się projektować, z myślą o użytkowniku. Najważniejsza jest wygoda i dobra energia, dlatego należy pamiętać, że kiedy projektant wychodzi po skończonej pracy, we wnętrzu toczy się życie mieszkańców i ich codzienne sprawy.

Jan Watychowicz

Strefa Zakupu i Finansów Niedziela: 10:30-11:20

Jan Watychowicz

Strefa Zakupu i Finansów Niedziela: 10:30-11:20
Jak wziąć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w dobie pandemii Covid-19.
Doradca finansowy i kierownik biura w Phinance S.A. Wraz ze swoim zespołem pomaga sprawnie uzyskać kredyt na zakup nieruchomości, a w trakcie spłaty zobowiązania zadba o zabezpieczenie Klienta, jego mienia i płynności finansowej. Klienci od pierwszego spotkania z nim mogą doświadczyć wnikliwej analizy i dużego skupienia na ich potrzebach,, ogromnej wiedzy przekazywanej w bardzo przystępny sposób oraz zaangażowania w realizację zaplanowanych z nim zadań.