Organizator:

Jak wybrać odpowiednią nieruchomość? Joanna Bogacz - Doradca ds. Nieruchomości

11:00 - 12:00
Strefa Zakupu

Jak wybudować bez budowy? Ewelina Woźniak – Szpakiewicz, DMDmodular

12:00 - 12:30
Strefa Zakupu
Uczestnikom prelekcji zostanie przybliżona technologia budownictwa modułowego, która jest alternatywą dla budownictwa tradycyjnego, niosąca za sobą szereg korzyści w tym : skrócony czas realizacji czy możliwość przeniesienia placu budowy do fabryki.

Stopy procentowe, pandemia, wojna, inflacja – czy kredyt hipoteczny nadal się opłaca? Jan Watychowicz, Phinance S.A.

12:30 - 13:30
Strefa Finansów
Czy to jest dobry moment żeby kupować/budować nieruchomość na kredyt? Stopy procentowe dynamicznie rosną, końca wojny nie widać, pandemii już nie zauważamy, a inflacje odczuwamy aż nad to – prelekcja o tym jak każdy z wymienionych czynników wpływa na rynek mieszkaniowy i możliwość wzięcia kredytu hipotecznego.

Blat z niewidzialną indukcją. BARETTI wyłączny Dystrybutor TPBtech w Polsce

12:30 - 13:00
Stefa Zakupu
Prelekcja będzie dotyczyła blatu z niewidoczna indukcja. Podczas prelekcji zostanie zaprezentowany kompaktowy blat TPBtech, będzie trochę historii, Wojtek szczegółowo opowie o technologii naszego blatu jak i przekaże parę ciekawostek.

Jak dobrze negocjować zakup nieruchomości. Roksana Lipińska, So!Invest

13:00 - 14:00
Strefa Zakupu
Dobre negocjacje to takie, po których żadna ze stron nie czuje się pokrzywdzona, oszukana i zdenerwowana na tą drugę stronę. Ale jak zrobić aby tak się stało i jeszcze uzyskać to na czym nam zależy? Jest kilka dobrych praktyk, które sprawdzą się zarówno przy negocjacjach z deweloperem jak i prywatnym właścicielem sprzedającym nieruchomość z rynku wtórnego. Właśnie o tych praktykach i złotej zasadzie win-win będziemy rozmawiać.

Czy to dobry czas na branie kredytu? Praktyczne porady dla kupujących nieruchomość. Mirosław Pieróg, Konsult

13:30 - 14:30
Strefa finansów
Co wpływa na wysokość raty, ile kosztuje kredyt, jakie raty wybrać. Jakie ubezpieczenia są konieczne, a bez jakich można się obejść. Jak dodanie do kwoty kredytu środków na wykończenie mieszkania wpływa na sumę, którą płacimy na końcu. Czy warto spłacić wcześniej (i w jakim banku). Wszystko, co powinien wiedzieć kredytobiorca, zanim podpisze umowę. Mirosław Pieróg. Od 14 lat związany z finansowaniem rynku nieruchomość. Absolwent wydziału Finanse i Bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

27 technicznych rzeczy jakie należy znać, zanim wybierzesz mieszkanie w stanie deweloperskim. Insp. Bud.Karolina Malicka. W szpilkach na budowie

14:00 - 15:00
Strefa zakupu
Podczas prelekcji zostaną wyjaśnione dylematy techniczne będące wyzwaniem dla osoby kupującej swoje pierwsze mieszkanie. Po tym wystąpieniu rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości czy wybrać nieruchomość z wentylacją mechaniczna czy grawitacyjna, oknami dwu czy trzyszybowymi. Zostaną poruszone również tematy akustyki oraz wiele innych aspektów pozwalających na podjęcie właściwej decyzji zakupowej, która niejednokrotnie jest decyzją na lata. Zapraszamy po cenną wiedzę!

10 sposobów jak kupić nieruchomość poniżej ceny? Szymon Mrugała, Phinance S.A.

14:30 - 15:30
Strefa Finansów
Trzymaj pod kontrolą koszt zakupu nieruchomości. Dowiedz się jak rozmawiać z deweloperem, notariuszem, pośrednikiem nieruchomości, ubezpieczycielem i bankiem, by maksymalnie obniżyć koszty zakupu i nie przepłacić za mieszkanie/dom.