Organizator:

Już w najbliższy weekend!

Podziel się

Zapraszamy na ostatnią w tym roku, jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów w Expo Kraków. 30 września i 1 października będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Powiew optymizmu z wiosny tego roku zamienił się na rynku mieszkaniowym w istne samum – jakby nastrój rynku próbował oddać warunki pogodowe i dorównać im temperaturą…. Do końca sierpnia deweloperzy na siedmiu największych polskich rynkach (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice) sprzedali niemal tyle samo lokali, ile w całym 2022 roku! Tymczasem nowych mieszkań w ofercie przybywa trzy razy wolniej, bo deweloperzy wprowadzają do sprzedaży o ponad 30% mieszkań mniej niż finalizują transakcji. Analitycy portalu Otodom wyliczają, że gdyby tempo sprzedaży się utrzymało, a firmy deweloperskie nie wprowadzały nowych lokali na rynek, wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie zniknęłyby z oferty w zaledwie 4 miesiące. Ten wzmożony ruch – to oczywiście w ogromnej mierze efekt wprowadzenia w życie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Jeszcze przed jego startem do biur sprzedaży ruszyli ci, którzy nie spełniają jego kryteriów, ale nosili się z zamiarem zakupu mieszkania – w obawie przed wzrostem cen. (Mieli rację: w ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu wzrosły o kilkanaście procent, w Warszawie i Poznaniu – o odpowiednio 9% i 8%.) Zaraz za nimi w biurach pojawili się ci, którzy odkładali decyzję z zakupem do momentu uruchomienia programu BK2%, a także ci, którzy kupować mieszkania teraz nie zamierzali, ale w tak sprzyjających okolicznościach postanowili wykorzystać okazję. Stąd zainteresowanie zakupem nawet dwudziestolatków o bardzo ubogiej historii zatrudnienia, a w zawiązku z tym minimalnej (na normalnych warunkach komercyjnych) zdolności kredytowej. Pędzący popyt, niepokojąco malejąca podaż – szczególnie mniejszych i średnich metraży w segmencie popularnym – i wzrost cen, jakiego dynamiki nie widzieliśmy na słupkach od kilku lat. Czeka nas bardzo gorąca jesień! Nie tylko za oknem…

Warto zatem szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić zmienione możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych. No i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na jesiennych Targach Mieszkań i Domów.

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą krakowskich deweloperów (m.in. Architecture Vento, Excon, Fraxbud, Hammak, Imperial Capital, Instal Kraków, Inter-Bud Developer, Proins, Quercus, Super Krak, Urba czy Wawel Service) i agencji nieruchomości (Alfa Home, Tecnocasa, Kurpiel Nieruchomości, Nest Brokers Estate Agency) także tych oferujących inwestycje zagraniczne w Hiszpani i na Cyprze (m.in. AP Properties Spain, Heritage Island Estates czy Leptos Estates). Wśród wystawców znajda się też firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: Mabudo  czy Apart Senior. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. Konsult, mFinanse, Phinance czy PKO BP. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy.

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż dwie sale seminaryjne: Strefa Zakupu i Strefa Finansów. W pierwszej z nich eksperci Partnera targów Polskiego Związku Firm Deweloperskich podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie. Można będzie także porozmawiać o tym, na co uważać i jak negocjować podczas zakupów na rynku pierwotnym i wtórnym, a także spotkać się ze specjalistami, którzy podpowiedzą jak efektownie i efektywnie wykończyć i wyposażyć swoje wymarzone M.

W Strefie Finansów przedstawiciele instytucji finansowych, m.in. eksperci mFinanse, Konsult, Phinance czy Record Consulting doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców, Bezpieczny Kredyt 2%.

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate, dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.

 

 

Wstęp na targi jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Targach Mieszkań i Domów!

 

DATA: 30.09 - 01.10.2023r. 

GODZINY OTWARCIA:

sobota 10:00-17:00

niedziela 10:00-16:00 

LOKALIZACJA:

Expo Kraków, ul. Galicyjska 9

PARKING:

Bezpłatny na terenie hali

STREFY SPECJALNE:

Bezpłatna Strefa Finansów

W tej specjalnej strefie dowiesz się jak bezpiecznie sfinansować planowany zakup nieruchomości i jak skorzystać z rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Na co zwrócić uwagę i jak najkorzystniej wybrać ofertę kredytową.

Bezpłatna Strefa Zakupu i Zagranicznych Inwestycji 

Strefa dedykowana jest wszystkim tym, którzy szukają nieruchomości i chcą się przygotować do jej zakupu. Wiele ciekawych informacji dotyczących aranżacji wnętrz oraz najnowszych trendów. Dodatkowo niektóre wykłady są dla tych, którzy szukają domów wakacyjnych lub alternatywnych form inwestowania poza granicami Polski. Dowiesz się czym charakteryzują się zakupy nieruchomości w danych krajach, na co zwrócić uwagę na poszczególnych rynkach i ile możesz zarobić na inwestowaniu zagranicą!